Akder - Akışkan Gücü Derneği

Üyesi bulunduğumuz CETOP’un 2019 yılı Genel Kurul toplantısı 12-14.06.2019 tarihlerinde Çekya’nın Çesky Krumlov isimli küçük bir şehrinde yapıldı. 

1994 yılında kurulan AKDER Akışkan Gücü Derneği bu yıl 25. Kuruluş yılını 28 Haziran 2019 Cuma akşamı Taksim Point Otel’de düzenlediği bir gecede üyeleri ve konukları ile beraber kutladı.

12 - 14 Haziran tarihlerinde UAGEM'de Hidrolik Seviye-2 eğitimi gerçekleşti.

Perpa Ticaret Merkezindeki eğitim salonumuzda 7-9 Mayıs tarihlerinde Hidrolik Seviye-1 eğitimi düzenlendi.

 UAGEM'de 16-18 Nisan tarihlerinde Hidrolik Seviye-1 eğitimi düzenlendi. Mekatronik Mühendisleri Derneği aracılığıyla düzenlenen bu eğitime 10 kişi katılım sağladı.

9-11 Nisan tarihlerinde UAGEM'de Pnömatik Seviye-1 eğitimi düzenlenmiştir.

Artık fiziki baskı yapılmayacaktır. CETOP Rehberi AKDER web sitesine de yerleştirilmiş olup arzu edenler;

http://akder.org/tr/2013-12-17-11-42-15/yayinlar#.XOa0TaIzbIU

linkini tıklayarak CETOP Rehberine ulaşabilirler.

İçeriği ağırlıklı olarak; otomasyon, akışkan gücü, dijitalizasyon, ar-ge, vb. konuları kapsayan ve bu kapsamda iki yılda bir düzenlenen Hannover Fuarı bu yıl 01-05.04.2019 tarihlerinde gerçekleştirildi.

NORDEX Eğitimlerine hızla devam ediyoruz. 1-5 Nisan tarihlerinde düzenlenen eğitimde Hidrolik Seviye-1 ve Akümülatörler konusu anlatıldı. 

Eğitim Uzmanımız Çağla KILIÇASLAN, 18-19 ve 25-26 Mart tarihlerinde MAKFED'in düzenlemiş olduğu 'SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI GİRİŞİMCİ BİLGİ SİSTEMİ (GBS) VERİLERİNİN ETKİN KULLANILMASINA YÖNELİK YETKİNLİĞİN ARTTIRILMASI'  eğitim programına katılım sağladı.

20-22 Mart tarihlerinde UAGEM'de Hidrolik Seviye-1 eğitimi düzenlendi. Düzenlenen bu eğitime Burçelik, Efe Endüstri, Aka Otomotiv ve Haznedar Refrakter firmalarından toplam 8 kişinin katılımıyla gerçekleşti.

Sektör olarak desteklediğimiz tek fuar organizasyonun olan WIN EURASIA fuarı bu yıl 14-17.03.2019 tarihleri arasında TÜYAP fuar alanında gerçekleştirildi. Otomasyon ve Makine ağırlıklı olan bu fuarda Hidrolik ve Pnömatik sektörü de 5. Holde yerini aldı. 42 m2 alan üzerine kurulan standımızda her iki tarafta üye isim ve logoları, yanlarda CETOP, MAKFED, MAİB ve AKDER logoları, cephede ilgi çekici hidrolik uygulama örneklerinin resimleri yerleştirildi. Fuar boyunca; üyelerimiz, öğrenciler ve konuyla ilgili yerli yabancı ziyaretçiler tarafından ziyaret edildi.

25 Şubat - 1 Mart tarihleri arasında NORDEX firmasına Hidrolik Seviye-1 ve Akümülatör eğitimi verildi. 

18-22 Şubat tarihlerinde İLTEK Enerji ailesine Hidrolik Seviye-1 ve Akümülatör eğitimi verildi. Rüzgar türbinlerinin bakımlarıyla ve arızalarıyla ilgilenen 12 kişilik bir ekip katılım sağladı. 

UAGEM'de 5-7 Şubat tarihlerinde Hidrolik Seviye-1 eğitimi düzenlendi.

22-24 Ocak tarihinde Hidropar İzmir'de Hidrolik Seviye-1 eğitimi verildi. 3 gün süren bu eğitime 9 kişi katılım sağladı.

2-4 Ocak tarihlerinde Bursa Karacabey'de bulunan NSK Otomotiv firmasına 3 gün süreli 'Silindir İmalatı Eğitimi' düzenlendi.

Derneğimiz Başkanı Semih KUMBASAR’ın da konuşmacı olarak katıldığı basın toplantısı ile ilgili özeti ve bazı resimleri aşağıda bulabilirsiniz.

 

 Türkiye’nin ilk karanlık fabrikası İstanbul’da inşa edilecek!

Uluslararası Ticarete Yön Veren Birlikler,

 “WIN EURASIA”da Sergilenecek Türk Makinelerini Anlattı

 

Dünyanın en büyük fuar organizatörlerinden, Alman Devi Deutsche Messe’nin Türkiye ofisi Hannover Fairs Turkey tarafından, Endüstri 4.0 çatısı altında düzenlenen 360 derece imalat sanayiinin buluşma noktası, Avrasya Bölgesinin lider sanayii fuarı 14 – 17 Mart  “WIN EURASIA” 2019’da, TÜSİAD, TİM ve ENOSAD işbirliği ile sanayinin geleceğine ışık tutacak, panel, konferans ve forumlar düzenlenecek. Geleceğin sanayii ve teknolojisinin tartışılacağı, yol haritasının belirleneceği konferans ve forumlar, fuarla eş zamanlı olarak 14 -17 Mart tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Samsun'un Çarşamba ilçesinde bulunan Kumköy Hidroelektrik Santralinde 3 gün süreli Hidrolik Seviye-1 Eğitimi düzenlendi. Eğitim 20-22 Kasım tarihlerinde 8 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.

12-16 Kasım tarihlerinde Nordex ekibine 5 gün süreli Hidrolik Seviye-1 ve Akümülatör Eğitimi verilmiştir. 

 

Osmaniye'nin Bahçe ilçesinde bulunan ABC Deterjanlarına 5-9 Kasım tarihlerinde hem Hidrolik hem de Pnömatik Seviye-1 eğitimi verildi. Eğitime fabrikadan; elektrik ve mekanik bakımcılar katılım sağladılar.