Akder - Akışkan Gücü Derneği

1- Hidrolik Seviye-1 Tekrarı

  • Hidroliğin tanımı
  • Enerji iletim seçeneklerinin karşılaştırılması (Pnömatik, Hidrolik, Mekanik, Elektrik)
  • Uygulama alanları
  • Temel fizik sel büyüklüklerin açıklanması (Basınç, Debi, Kuvvet, Hız)
  • Pascal Kanunu, Hidrostatik Basınç, Akış Yasaları
  • Hidroliğin avantaj ve dezavantajları

 

1- Hidroliğin Temel Prensipleri

  • Hidroliğin tanımı
  • Enerji iletim seçeneklerinin karşılaştırılması (Pnömatik, Hidrolik, Mekanik, Elektrik)
  • Uygulama alanları
  • Temel fizik sel büyüklüklerin açıklanması (Basınç, Debi, Kuvvet, Hız)
  • Pascal Kanunu, Hidrostatik Basınç, Akış Yasaları
  • Hidroliğin avantaj ve dezavantajları
  • ISO 1219 standartlarına göre devre elemanlarının sembolleri

1- Pnömatiğin Temel Prensiplerinin tekrarı

  • Pnömatiğin tanımı
  • Enerji iletim seçeneklerinin karşılaştırılması (Pnömatik, Hidrolik, Mekanik, Elektrik)
  • Uygulama alanları
  • Basınçlı Havanın Özellikleri
  • Pnömatiğin avantaj ve dezavantajları
  • Temel fiziksel büyüklüklerin açıklanması (Basınç, Debi, Kuvvet, Hız)

1- Pnömatiğin Temel Prensipleri

  • Pnömatiğin tanımı
  • Enerji iletim seçeneklerinin karşılaştırılması (Pnömatik, Hidrolik, Mekanik, Elektrik)
  • Uygulama alanları
  • Basınçlı Havanın Özellikleri
  • Pnömatiğin avantaj ve dezavantajları
  • Temel fiziksel büyüklüklerin açıklanması (Basınç, Debi, Kuvvet, Hız)

June 2022
M T W T F S S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
Thu Jun 23 @09:30 - 05:00PM
Müşteri Eğitim
Fri Jun 24 @09:30 - 05:00PM
Müşteri Eğitim
Mon Jun 27 @09:30 - 05:00PM
Müşteri Eğitim
Tue Jun 28 @09:30 - 05:00PM
Müşteri Eğitim
Wed Jun 29 @09:30 - 05:00PM
Müşteri Eğitim
Thu Jun 30 @09:30 - 05:00PM
Müşteri Eğitim
Fri Jul 01 @09:30 - 05:00PM
Müşteri Eğitim
Tue Jul 19 @09:30 - 05:00PM
HİDROLİK SEVİYE-1
Wed Jul 20 @09:30 - 05:00PM
HİDROLİK SEVİYE-1
Thu Jul 21 @09:30 - 05:00PM
HİDROLİK SEVİYE-1